Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Oświetlenie biurkowe - jaką lampę wybrać? 0
Oświetlenie biurkowe - jaką lampę wybrać?

Bardzo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak istotne w naszej codziennej pracy jest odpowiednie oświetlenie. Niestety zbyt często zapominamy o tym jakże ważnym elemencie, który wbrew pozorom może mieć duży wpływ na naszą efektywność. Dodatkowo, właściwe oświetlenie jest również ogromnie istotne dla naszego wzroku oraz mózgu, gdyż stymuluje jego działanie. Wybierając oświetlenie biurkowe, musimy zatem pamiętać, że z pewnością o wiele łatwiejsze jest dobranie do naszych potrzeb właściwego źródła oświetlenia, aniżeli zmuszenie wzroku do przystosowania się do tego, iż jego strumień jest zbyt skąpy.

Co należy wiedzieć o oświetleniu biurkowym?

Jak można się domyślić, najważniejsze jest to aby podczas dobierania oświetlenia pamiętać o jego funkcjonalności. Choć może brzmieć to dość górnolotnie, lampka jest elementem, który jest naszym partnerem w pracy czy nauce. To przecież dzięki niej możliwe jest wytworzenie atmosfery, która będzie sprzyjała działaniu i podejmowania się obowiązków z większą chęcią. Warto w tym przypadku stawiać chociażby na te modele, które posiadają możliwość regulacji ich ramienia. Dobrze też, jeśli będziemy mogli regulować natężenie światła, zależnie od tego jakie będziemy mieć potrzeby w danym momencie. Nie wolno nam też zapomnieć o tym, że taka lampka na nasze biurko musi oświetlać całą powierzchnię widzenia. Odwiedzając zatem sklep z tego typu produktami, powinniśmy przetestować przynajmniej kilka modeli, a nawet poradzić się eksperta. Oczywiście, lampka biurkowa to jednak nie wszystko, gdyż bardzo ważne jest również oświetlenie główne, oświetlające całe pomieszczenie, kiedy my pracujemy czy uczymy się przy biurku.

Wygląd też się liczy!

Często panuje przekonanie, że jeśli jakiś produkt jest designerski, to jednocześnie nie może mieć walorów praktycznych. Jest ono jednak bardzo błędne! Otóż takie połączenia są naprawdę możliwe, również jeśli chodzi o lampki biurkowe. Obecnie w sprzedaży jest tak wiele przeróżnych modeli lampek, że wybór może nas wręcz oszołomić. Wiele osób będzie z pewnością zaskoczonych tym, jak łatwo można kupić model, który prezentuje się zjawiskowo, a do tego jest rzeczywiście funkcjonalny. Wystarczy zatem poświęcić na to nieco czasu, aby znaleźć świetną lampkę dla naszych dzieci.

Lampa biurkowa w kilku krokach

Kiedy już znajdziemy idealną lampkę na nasze biurko, wydaje nam się, że mamy już wszystko. Niestety to jednak nie koniec naszych wysiłków, bo oprócz tego, że mamy dobrą lampkę, musimy również wiedzieć jak ją dobrze ustawić. Najważniejsza kwestia dotyczy tego czy posługujemy się prawą czy lewą ręką. Jeśli jesteśmy praworęczni, nasza lampka powinna stanąć po lewej stronie, natomiast jeśli jesteśmy leworęczni, lampkę umieszczamy po prawej stronie. Oczywiście pamiętajmy też, że lampka z której korzystamy nie może w żadnym wypadku nas oślepiać, czy być przysłonięta. Ma ona być dla nas idealna!
Nie bez znaczenie jest też to, aby wyznaczone przez nas miejsce do pracy, znajdowało się jak najbliżej okna. Dzięki temu bowiem, będziemy mieć stały dostęp do światła naturalnego, co jest bardzo dobre dla naszego samopoczucia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
hmbk('trackAddToCart', ProductID, Price);
Sklep internetowy od home.pl