Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowoczesne oświetlenie łazienki - plafony i kinkiety łazienkowe 0
Nowoczesne oświetlenie łazienki - plafony i kinkiety łazienkowe

Plafony i kinkiety łazienkowe

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że niewłaściwe oświetlenie jakiegokolwiek pomieszczenia może mieć katastrofalne skutki dla jego wyglądu. Kiedy poszczególne jego elementy nie są podświetlone tak jak powinny, po prostu źle się prezentują. Wiele osób myśli, że chodzi wówczas o złą aranżację danego wnętrza, całkowicie zapominając o tym, iż przyczyna może leżeć właśnie w oświetleniu. Dlatego też, planując chociażby doświetlenie łazienki, warto dobrze się zastanowić, w jaki sposób to zrobić.

Przede wszystkim funkcjonalność

Planując zmianę oświetlenia w łazience musimy zwracać szczególną uwagę na to, by spełniało ono swoje przeznaczenie. Niestety zbyt często odpuszczamy sobie ten element wystroju danego wnętrza, w związku z czym w wielu łazienkach światło jest po prostu marne. Zwykle u sufitu zawieszony zostaje jakikolwiek plafon, który nawet nie współgra z wystrojem całej łazienki i przede wszystkim daje niewłaściwe światło. Jest to niewybaczalny błąd, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w naszej łazience nie ma okna i jest ciemno. Przy takim oświetleniu, ciężko jest zrobić dobry makijaż czy nawet dokładnie się ogolić. Nie wspominając już o tym, że próba rozbudzenia się przy takim świetle jest daremna.

Łazienka to miejsce, które po prostu musi być jasne. Jak już wspomniano powyżej, nie jest to tylko kwestia odpowiedniego przeprowadzenia porannej toalety, ale również tego, że w jasnym pomieszczeniu łatwiej nabrać energii na cały dzień. Wystarczy chwilę pomyśleć kiedy wstaje nam się lepiej? Czy wtedy gdy za oknem świeci piękne słońce, czy też w te dni, kiedy widzimy tylko szare chmury nieprzepuszczające żadnych promieni? Dlatego też, należy nieco oszukiwać nasz organizm, który potrzebuje jak największej ilości światła, aby nabrać energii. W taki bowiem sposób, bez względu na panujące na zewnątrz warunki pogodowe, będziemy mogli szybko nabrać chęci do działania.

Plafony łazienkowe

Łatwo jest zatem zrozumieć, że dobre oświetlenie w łazience to podstawa. Teraz jednak warto się zastanowić, jaki jego rodzaj powinniśmy wybrać? Plafony, które nie są zbyt częstym wyborem w obecnych aranżacjach łazienek, powinny być jednak jednym z naszych kandydatów. Wielu osobom nie kojarzą się one z estetycznym wyborem, dlatego oświetlenie w łazience to często po prostu oprawy wpuszczone w sufit. Kiedy jednak się rozejrzymy, okaże się, że nowoczesne plafony są zdecydowanie ładniejsze i ciekawsze od tych, które do tej pory znaliśmy.

Wiele modeli plafonów wręcz hipnotyzuje swoim wyglądem. Urok takich elementów oświetlenia może być doskonale podkreślony przez kontrastujące z nim kolory sufitów. Ale wygląd to przecież nie wszystko! Oprócz tego, że taki plafon prezentuje się po prostu fantastycznie, spełnia też swoją najważniejszą funkcję, czyli daje doskonałe światło, które rozprasza się na całą łazienkę. Kiedy po wejściu do łazienki zaświecimy właśnie taki plafon, z pewnością szybko się obudzimy. Wystarczy dobra aranżacja całej łazienki, aby zastosowanie w niej takiego rodzaju oświetlenia okazało się strzałem w dziesiątkę.

Kinkiety łazienkowe

W przypadku plafonów jedną z najważniejszych rzeczy jest ich dekoracyjny charakter. Kinkiety zastosowane w łazienkach muszą jednak również spełniać inną ważną funkcję, jaką jest dobre oświetlenie naszej twarzy, na przykład podczas porannej toalety. Dobrym rozwiązaniem jest w tej sytuacji wybranie kinkietów kierunkowych, a więc takich gdzie ich ramiona oraz klosz są regulowane i możemy je ustawić tak jak jest nam wygodnie. Pamiętajmy też, aby stosować w nich żarówki, które generują ciepłe światło, tak by nasza twarz nie wyglądała w ich świetle na zbyt bladą.

A w którym miejscu najlepiej jest umieścić kinkiety? Tutaj mamy już dowolność. Możemy je zainstalować tradycyjnie, po obu stronach lustra, lub też nad nim, w postaci jednego szerokiego kinkietu. W tym drugim przypadku, bardzo dobrze prezentują się na przykład kinkiety o dość minimalistycznym wydawałoby się charakterze, które mają postać rurki z umieszczonymi w niej żarówkami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
hmbk('trackAddToCart', ProductID, Price);
Sklep internetowy od home.pl